שיווק באינטרנט - ככה זה עובד!

 

לפני שהמציאו את האינטרנט המפרסמים היו בבעיה - במלכוד! הם לא ידעו איך להגיע אל הציבור הרחב או ידעו איך אבל זה היה מאוד יקר: פרסומות טלוויזיה, שלטי חוצות, מודעות עיתונים, תשדירי רדיו וכו'. היה מדובר על מבצע שכלל הפקה יקרה ותשלומים גבוהים מאוד עבור שטח פרסום. כיום, באמצעות שיווק באינטרנט, מנהלי שיווק כבר לא צריכים בכלל לארגן לעצמם תקציב שיווק ובטח שלא תקציב של שש ספרות כדי להגיע לקהל. שיווק באינטרנט מאפשר להוציא לפועל אסטרטגיות שיווקיות, מסעי פרסום, קידום מכירות ומיתוג וכל זה בלא מאמץ מיוחד וללא הוצאות כספיות משמעותיות. שיווק באינטרנט הוא כלי שמנהלי השיווק לא העזו אפילו לחלום על - או שהם חלמו ולכן זה התגשם.

 

שיווק באינטרנט יתרון הזמן:

שיווק באינטרנט הוא קודם כל יעיל ואפקטיבי בזכות העובדה שניתן לפעול בזמן מיידי כלומר - לקצר תהליכים ארוכים של העברת מסרים. בעוד שהפקת מודעת עיתון דורשתזמן לבנות אותה, לעצב אותה,לקבל אישורים ואז להעביר לעיתון או למגזין כדי שאלו יעלו אותה בעתיד הקרוב - לאינטרנט אפשר להעביר מסר מעכשיו לעכשיו! היתרון של שיווק באינטרנט הוא שניתן לפעול בצורה של שיווק דינאמי ואגרסיבי. המדיה האינטרנטית מאפשר לפעול בטכניקות שלא קיימות באף מדיה - דוגמה של שיווק באינטרנט תוך ניצול הפלטפורמה האינטראקטיבית: אם אתם רוצים לקדם אירוע כלשהו, נאמר פתיחת הסניף החדש, והוא מתקיים בתאריך מסויים - רק באמצעות האינטרנט אתם יכולים להכנס לאתר ולעדכן כל יום עוד כמה ימים נותרו ואפילו עוד כמה שעות עד האירוע הגדול. שיווק באינטרנט מאפשר לכם להעביר מסרים עד הרגע האחרון וחשוב יותר - דרך האינטרנט אפשר להעביר תכנים שיווקיים תוך כדי - היינו אפשר לשדר תצוגות אופנה, מסיבות עיתונאים, אירועי קידום מכירות און ליין! זה כלי שיווק 24 שעות ביממה.


שיווק באינטרנט - יתרון הכמות:

שיווק באינטרנט מאפשר לכם לפנות אל קהל עצום! של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים. לא תצליחו להגיע לכזה קהל האמצעות מודעות עיתונים, פרסום ברדיו ואפילו לא בשלטי חוצות כי בכל מדיה אתם מוגבלים (צעירים שלא קוראים עיתון, תושבי הפריפריה שלא נחשפים למודעת חוצות במרכז וכו') - שיווק באינטרנט מצליח לתפוס את כולם. כמובן שלאכולם נמצאים באותו אתר לכן יש לכם את האופציה לעבוד באופן של שיווק ממוקד - כלומר לפנות אל כל קהל באמצעות האתרים שלו וכן ליצור עבורם תכנים שיווקיים יחודיים.


שיווק באינטרנט - יתרון החיסכון:

שיווק באינטרנט הוא אמצעי השיווק הזול ביותר כיום ביחס לכל המדיות האחרות. בין אם מדובר על שיווק באמצעות אתר הבית, שיווק באמצעות שיתופי פעולה עם אתרים אחרים או אפילו פרסום בתשלום, העלויות של מבצעי שיווק באינטרנט הן אפסיות ביחס להפקת פרסומות טלוויזיה, הפקת אירועי קידום מכירות וכיו"ב. ולא רק שהערוץ של שיווק באינטרנט הוא הרבה יותר זול ונוח לתפעול - הוא גם הערוץ שמניב את התוצאות הגבוהות ביותר כיום וכן הוא מניב תוצאות יותרמכל ערוץ אחר בשל המבנה האינטראקטיבי הייחודי של האינטרנט.